NAUJIENOS
APIE MUS
PASLAUGOS
FINANSINĖS ATASKAITOS
PROJEKTAI
RENGINIAI
Renginiai 2014 m.
Renginiai 2012 - 2013 m.
VIEŠIEJI PIRKIMAI
FOTOGALERIJA
NUORODOS

RENGINIAI 2014 METAIS

Geriausia dovana – netikėta staigmena

VŠĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupių lankytojus pakvietė Alė Podėnienė į savo kaimo turizmo sodybą. Visus pasitiko sodybos šeimininkė, aprodė gražiai išpuoselėtą teritoriją, kuri pamiškės kalnelių apsuptyje alsuoja paslaptinga ramybe ir kviečia nors trumpam užsukti. Kadangi dauguma čia atvykome pirmą kartą, mūsų pasiteiravo ar mes žinome ką reiškia žodis „vinkšna“, nes ši vietovė pavadinta gražiu pavadinimu Vinkšniniai.
Dar didesnę staigmeną ir pakylėjimą pajutome nuvesti į išpuoštą banketų salę, kur laukė renginio vedėja Jūratė Garnelienė su linksma muzika ir dainomis. Stalai buvo padengti vaišėmis. Parodytas didžiulis dėmesys neįgaliesiems ir su jais dirbantiems darbuotojams šį renginį padarė išskirtiniu. Geros emocijos ir terapinis poveikis sustiprino visų pasitikėjimą savimi ir tuo, kuris yra šalia. Vyko šokiai ir žaidimai, buvo skirtos įvairios užduotys.
Atėjus pietų metui visi susėdo prie vaišių stalo, atvyko restorano „Pilies skliautai“ padavėjas, kuris išdalino visiems šiltus pietų patiekalus. Taip pat visi gardžiai valgė „Biržų duonos“ iškeptas bandeles, užsigerdami „Butautų dvaro“ gira. Vėl vyko šokiai ir dainuojamos dainos, kurias išmokė muzikos vadovė Jūratė. Sodybos šeimininkė Alė atnešė didžiulį tortą. Tai bent saldi staigmena – biržiečiams gerai pažįstamas „Pilies skliautų“ gaspadinės tortas nudžiugino ir mus. Visi vaišinosi kava ir sodybos šeimininkės Alės surinkta mėtų arbata. Dar viena staigmena – neįgaliesiems buvo įtekti dovanų maišeliai, kuriuos suruošė ir padovanojo „Ledos“ ir „Atėnės“ parduotuvių savininkai. Atrodė, kad patekome į stebuklų šalį, kur tave visi myli, gerbia ir nori, kad būtum laimingas... Tai puikus neįgaliųjų šventės tęsinys ir gera pradžia atsiveriančiai kalėdinei nuotaikai.
Už visa tai norime padėkoti šiai Biržų verslininkų iniciatyvai – parodytą didžiulį dėmesį neįgaliesiems ir juos globojantiems darbuotojams. Jūsų geri darbai te sulaukia atgarsio ir skatina visus daryti gera kitiems. Jaukių švenčių ir gerų pasiekimų Jūsų darbuose 2015 - tais metais Jums linki Viešosios įstaigos Biržų rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupių lankytojai, jų artimieji ir visi Centro darbuotojai. Tėvų vardu tariame ačiū verslininkams už kalėdinę šventę ir dovanėles. Ne visi Centro lankytojai gali bendrauti žodžiu, bet džiaugsmą, patirtą Jūsų surengtoje šventėje, išreiškė labai tikru dėkingumu ir linksmomis emocijomis. Geri darbai tesugrįžta sėkme.
Dėkojame Jums, mielieji: Alei Podėnienei, kaimo turizmo sodybos savininkei, R. Greviškienės restoranui „Pilies skliautai“, UAB „Biržų duona“, UAB „Butautų dvaro bravoras“, UAB „Leida“ parduotuvei „Leda“, UAB Jankausko parduotuvei „Atėnė“, Biržų turizmo informacijos centrui už suteiktas džiaugsmo akimirkas, nepakartojamai malonų priėmimą, vaišes ir dovanas.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialine darbuotoja
2014 m. gruodžio 5 d.


XII Tarptautinis Nuostabiųjų teatrų festivalis Lenkijoje

Jau trečius metus iš eilės Biržų rajono socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvavo Tarptautiniame Nuostabiųjų teatrų festivalyje, kuris tradiciškai vyksta antrąją birželio savaitę. Tčevo mieste, Lenkijoje, šis festivalis vyko jau dvyliktąjį kartą. Per tris pasirodymams skirtas dienas buvo parodytos 36 programos, trunkančios iki 20 min. Dauguma kolektyvų buvo iš Lenkijos, net 7 kolektyvai iš Lietuvos, po kolektyvą iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos Kaliningrado srities, Bosnijos ir Hercogovinos Sarajevo miesto.
Centro jaunuoliai Aurelijus, Rimantas, Roberta, Lijana, Bronislovas, Vytautas, Darius, lydimi Vytauto mamytės Birutės, muzikos vadovės Jūratės ir vyresniosios socialinės darbuotojos Sigitos, leisdamiesi į tokią ilgą kelionę, paruošė nuotaikingą programą apie žveją ir pievos gyventojus, nuolat trukdančius jam ramiai meškerioti.
Šiais metais į kelionę išsiruošėme kartu su Panevėžio jaunuolių dienos centro grupe. Kelionės metu jaunuoliai artimiau susipažino, pasakojo apie save, smagiai traukė dainas, o būdami Lenkijoje džiaugėsi vieni kitų vaidinimais, garsiai plojo ir dainavo salėje, draugiškai palaikydami vieni kitus. Gyvenome viešbutyje prie Golunės ežero, kur labai erdvu ir graži aplinka. Smagu buvo sutikti draugus iš Kauno ir Tauragės, susipažinti su raseiniškiais, pasimojuoti ir pasisveikinti su praeitais metais sutiktais dalyviais iš Rusijos ir Lenkijos.
Laisvu nuo pasirodymų metu festivalio dalyviai ir lydintieji buvo užimti įvairia veikla - kas plaukiojo su valtimis, vandens dviračiais, baidarėmis, kai kas mokinosi velti iš vilnos, lipdyti iš molio ar modelino. Kiekviena grupė turėjo galimybę nupiešti bendrą, jungtinę drobę ir ją papuošti, kai kas spėjo sudalyvauti ir foto sesijoje. O patį laukiamiausią barbekiu vakarą mus linksmino gyva muzika, tvyrojo lauke kepamų kepsnių, vėdarų kvapas, didžiulis stalas saldumynų ir vaisių, šokiai prie ežero aikštelėje, sukrautas laužas, daug besilinksminančių draugų. Tai patys šilčiausi prisiminimai, kuriuos šiais metais įamžino filmavimo kamera, skraidžiusi vakarėlio metu virš galvų.
Susirinkę į uždarymo ceremoniją, maloniai nustebome pamatę Tčevo kultūros centre eksponuojamus pačių pieštus paveikslus. Su jauduliu ieškojome savojo, kad galėtume įsiamžinti nuotraukose.Visi dalyviai džiaugėsi smagia kelione, puikiu ir gausiu maistu, savanorių aptarnavimu, prasmingu užimtumu, pasirodymų įvairove ir gausa. Patiko atidaryme dalyvavęs žinomas Lenkijoje dainininkas Lukas Zagrobelny, jo šiltas ir atviras bendravimas su publika. Abiejų Centrų lydinčios vadovės ir socialinės darbuotojos turėjo galimybę apsilankyti naujame Tčevo mieste pastatytame neįgaliųjų centre, susipažinti su čia turima įranga ir technologijomis.
Namo, kaip ir kasmet, parsivežėme šiltus prisiminimus apie puikiai praleistą laiką, gerą nuotaiką, dovanų – planšetinį kompiuterį ir taurę Centrui, o kiekvienam dalyviui – kuprinę. Šiais metais mūsų pasirodymas gavo nominaciją už lengvą pozityvią formą.
Tai puikus tarptautinis festivalis, skatinantis integraciją ir meninę raišką, kuriame visi yra dalyviai, kūrėjai, menininkai. Čia visi svarbūs, įdomūs, mylimi, draugiški. Čia visi savi.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialine darbuotoja
2014 m. birželio 19 d.


Artėjant vasaros atostogoms

Paskutinei šių mokslo metų popietei ir pabendravimui moksleiviai Centro jaunuolius pasikvietė į gimnaziją. Skambant liaudiškai muzikai, kurią atliko folklorinio gimnazijos ansamblio „Saulala“ (mok. N. Kaulinienė) moksleiviai, liejantis saksofono ir pianino garsams, Centro jaunuoliai susidomėję klausėsi jiems surengto koncerto. Vėliau visi kartu pašokom gimnazistų išmokintus ir jau pamėgtus liaudiškus žaidimus. Atsisveikinant prieš ilgas vasaros atostogas, kūrėme vasaros plakatą. Kiekvienas jaunuolis klijavo gėlytę ar drugelį. Pasilinksminę, pašokę ir padainavę, vaišinomės sultimis su saldumynais.


Padėkojome už prieš tai vykusius susitikimus ir jau paskutinį šiais mokslo metais pasibuvimą kartu. Gimnazistams buvo įteikti Biržų rajono Socialinių paslaugų centro direktorės pasirašyti padėkos raštai už nuoširdžią 2013-2014 m. m. savanorystės veiklą ir prasmingus bendravimo užsiėmimus su intelekto negalios jaunuoliais. Pilietinės iniciatyvos klubo vadovei, mok. V. Kalninienei, už nuoširdų bendradarbiavimą, moksleivių iniciatyvumo ir savanoriškos veiklos skatinimą.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2014 m. gegužės 20 d.


Laikinojo atokvėpio tarnybos pristatymas

2014 m. gegužės 3 d. Biržų rajono socialinių paslaugų centre įvyko sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ susitikimas su vietos bendruomene. Susitikimą pradėjo socialinių paslaugų centro dienos socialinės globos grupių neįgalieji. Jie kartu su savo socialiniais darbuotojais ir socialinių darbuotojų padėjėjais parodė nuotaikingą programą, prisistatė svečiams.Susitikimą vedė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos asociacijos vadovė Dana Migeliova, taip pat dalyvavo šios organizacijos projektų vykdytoja Vilma Šlimaitė, teisininkas Aidas Makštutis. Svečiai pristatė naują bendrijos iniciatyvą – Laikinojo atokvėpio tarnybą (LAT), kurioje neįgaliųjų artimieji galėtų gauti reikalingas atokvėpio paslaugas, kada dėl įvairių priežasčių patys negali pasirūpnti jais. Asociacijos vadovė Dana Migeliova pristatė kitų šalių patirtį ir supažindino su galimybėmis steigti LAT Lietuvoje. Vyko diskusijos su Biržų „Vilties“ bendrijos nariais, buvo aptartos vietinės galimybės dėl atokvėpio paslaugų.


Draugystė su gimnazistais

Praeitais metais Centre apsilankę „Saulės“ gimnazijos Pilietinės iniciatyvos klubo (PIK) gimnazistai, vadovaujami mokytojos V. Kalninienės, pažadėjo ne tik atvykti pas mus į svečius, bet ir ką nors bendrai nuveikti. Nuo šių mokslo metų pradžios PIK gimnazistai 2 kartus per savaitę atvyksta į Centrą (jei netrukdo kiti renginiai mokykloje). Jaunuoliai kartu sportuoja, piešia, klijuoja, žaidžia žaidimus, dainuoja liaudies dainas. Jei gimnazistas Ugnius atsineša gitarą, tuomet susitikimo pabaigoje visi kartu uždainuojam draugų dainą – tai tarsi mūsų bendrystės himnas.
2013 m. gruodžio 3 d. šventėme Neįgaliųjų dieną ir sulaukėme siurprizo iš savo draugų. Į mūsų pasirodymą atvyko mokytoja Virginija ir keletas gimnazistų, kurie ne tik stebėjo koncertą, bet po finalinės dainos pasveikino neįgaliuosius draugus įteikdami kiekvienam po dovanėlę. Kalėdoms gimnazistė Justina kiekvienam iškepė po gražuolį meduolinį sausainį, kuris ne tik gardžiai kvepėjo, bet ir akį džiugino kalėdiniais papuošimais. Net gaila buvo ir skanauti. Sužinojome, kas yra tolerancijos diena ir kartu padarėme šios dienos simbolį – vėjo malūnėlį.
Smagu bendrauti kartu, juk iš tiesų turime galimybę vieni iš kitų kai ko pasimokyti ir suprasti. Nors, būdami skirtingi, atrandame, jog turime ir panašumų: visi norime turėti draugų, kartu švęsti linksmiausias akimirkas, džiaugtis savo ir kitų pasiekimais.
Galbūt būdami kartu su mumis gimnazistai mokosi tolerancijos, ugdo empatiją, kantrybę ir išradingumą.


Į klausimus – ar patinka gimnazistai ir kas labiausiai patinka – Centro lankytojai rašo taip:
„Man patiko gimnazistai, norėčiau, kad jie ateitų pas mus. Patinka daryti darbelius ir sportuoti. Susipažinom“ (Lijana).
„Man labiausiai patinka, kai groja gitara, mes dainuojam kartu, įdomu daryti įvairius darbelius“ (Aurelijus).
„ ...mums gimnazistai gerai pravedė mankštą, gerai šoka ir moko piešti“ ( Roberta).
„ ...patinka su jais bendrauti, piešti, dainuoti, sugalvoja įdomių užduočių...“ (Darius).
Sveikiname savo draugus, šiandien švenčiančius Gimnazisto dieną!

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2014 m. balandžio 29 d.


Padėka už Savivaldybės administraciją papuošusius darbelius

2014 m. balandžio 14 d. Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Eitavičienė padėkojo Savivaldybėje apsilankiusiems Socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupės lankytojams, kurių darbeliai eksponuojami parodėlėje.
VšĮ Biržų rajono Socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupės lankytojai ir Vaikų socializacijos centro „Širvėna“ auklėtiniai praėjusią savaitę pagamino daugiau kaip 60 velykinių suvenyrų iš medžio, popieriaus, siūlų ir audinių, kurie papuošė Savivaldybės administracijos koridorius ir foje.
Socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupės lankytojai dieną praleidžia Centre, stengiasi įgyti higienos, savitvarkos, darbinių ir socialinių įgūdžių. Jų darbeliai pagaminti su meile ir pagal kiekvieno gebėjimus. Ruošiant velykinę parodą Dienos socialinės globos grupės lankytojams talkino centro socialinės darbuotojos ir padėjėjos: Rita Kuginienė, Sigita Simonavičienė, Lidija Mučienė, Viljeta Snarskienė, Audronė Šernienė.
Socialinės globos grupės lankytojai džiaugėsi eksponuojamais savo darbais, pasakojo, kaip juos kūrė ir kiek darbo teko įdėti, fotografavosi bei žadėjo savo kūriniais papuošti Savivaldybės erdves ir prieš kitas šventes.
Savivaldybės administracijos darbuotojai atsidėkodami darbštiesiems kūrėjams įteikė suvenyrų ir tortą, dalis darbelių buvo parduoti aukcione, surinktos lėšos perduotos Socialinių paslaugų centrui.
Daugiau informacijos.


Užgavėnės

Orai atšilo, o sniego mūsų krašte šiais metais beveik ir nesimatė, tačiau šiandien, kovo 4 d., kalendorius priminė, jog švęsime Užgavėnes. Persirengę ir apsiginklavę samčiais, keptuvėmis ir barškalais, garsiai ir linksmai Centro jaunuoliai vijo žiemą iš kiemo, šokdami ir linksmindamiesi kvietė pavasarį. Kad miesto valdžia neužmigtų ilgu žiemos miegu, jaunuoliai pirma patraukė į Savivaldybės pastatą, kur visiems priminė, jog liaudies tradicijos vis dar puoselėjamos. Šią žinią linksmai pranešė užsukdami ir į rajono laikraščių redakcijas.


Pavaišinti saldžiomis vaišėmis, persirengėliai linksmai patraukė į savo kiemą toliau linksmintis ir likusius draugus bei Centro darbuotojus kieman varyti. Pasidarę Gavėną ne mažą, o tvirtą, tempė jį sudeginti, užtvirtindami, jog žiemos laikas jau baigėsi. Su muzikos vadove Jūrate dainas dainuodami ir ratelius sukdami, linksminomės, pakol pavargom. Skanių blynų ir sausainių prisikepę, lašinių su svogūnėliais prisipjaustę, saldžia arbata užgerdami kvietėm vieni kitus vaišintis. Buvo smagu pabūti drauge ir su gera nuotaika bei energija švęsti šventę.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2014 m. kovo 4 d.


Kaziuko mugė Vabalninke

Linksmai atšventę Užgavėnes, po pietų vykome į Vabalninko verslo ir mokymo centrą, kur vyko Kaziuko mugė. Į šį renginį mus pakvietusi socialinė pedagogė Vilma Indriliūnaitė mums pasiūlė ne tik parodyti muzikinę programėlę, bet ir savo darbeliais pasigirti, pasirodyti ir gal ką parduoti.
Į mokyklos salę atvykę radome nemažai mugės dalyvių: tiek dainorėlių, tiek muzikantų, tiek ir prekeivių. O ir patys, naminių lašinių, duonos ir dešrų kvapo suvilioti, panorome paskanauti ir namolio skanėstų parvežti. Pasidairėme ką kiti sugeba sumeistrauti, patys pasidžiaugėme, jog mūsų darbeliai taipogi ne prasti ir į mugę vežti tinkami. Džiugu, jog turėjome galimybę papasakoti apie save ir Centrą, parodyti savo šventinę liaudišką programėlę, parduoti keletą savo darbelių.


O, kaip sakoma, po darbų galima ir pasilinksminti. Muzikantams užgrojus linksmą melodiją, išdrįsome kojas pakilnoti ir ratelį susukti, kviesdami visus pašokti kartu. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Grįžome namo jau pavargę nuo įspūdžių, bet linksmi.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2014 m. kovo 4 d.


Svečiuose moksleiviai

2014 m. vasario 28 d., penktadienį, po pamokų „Atžalyno“ mokyklos 8B klasės moksleiviai (klasės auklėtoja R. Trepkuvienė) atvyko pas mus į svečius. Moksleiviai apžiūrėjo Centrą, sužinojo, kokios čia yra teikiamos paslaugos, susipažino su dienos socialinės globos paslaugų gavėjais – pagrindiniais Centro lankytojais, kurie praleidžia čia visą dieną. Pavaikščioję po kabinetus pamatė, jog negalią turintys žmonės, taip pat kaip ir jie, piešia, klijuoja, mezga ir kuria darbelius iš įvairių medžiagų. Taip pat sportuoja, švenčia gimtadienius, šoka ir netgi (kaip jie patys prisipažino) turi labai gerus draugus.
Centro direktorė Aldona Šaknienė, pasikvietusi į savo nediduką kabinetą, papasakojo apie aktualia tampančią senėjimo problemą rajone ir pridūrė, jog Centro teikiamų paslaugų poreikis nuolat didės.
Moksleiviams tai buvo galimybė ne tik susipažinti su negalią turinčiais jaunuoliais, bet kartu ir pamatyti socialinių darbuotojų darbą šioje srityje. Kas žino, gal ateityje kuris iš jų pasirinks tokią kantrybės ir pasiaukojimo reikalaujančią specialybę.


Atsisveikindami moksleiviai padovanojo draugystės gėlę su ant kiekvieno lapelio užrašytu savo vardu ir žodžiais apie draugystę.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2014 m. kovo 3 d.


Viešoji įstaiga Biržų rajono socialinių paslaugų centras. Rotušės g. 16A, LT-41137 Biržai
Telefonai: (8 450) 31 477, (8 450) 32 962. Faksas (8 450) 32 962. El. paštas: birzai.socpaslaugos@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 300095268