NAUJIENOS
APIE MUS
PASLAUGOS
FINANSINĖS ATASKAITOS
PROJEKTAI
RENGINIAI
Renginiai 2014 m.
Renginiai 2012 - 2013 m.
VIEŠIEJI PIRKIMAI
FOTOGALERIJA
NUORODOS

RENGINIAI 2012 – 2013 METAIS

Sveikatingumo popietė Kratiškiuose

Užsimezgusi draugystė su Kratiškių bendruomene tęsiasi. Prasidėjus Advento laikotarpiui, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio Kratiškių padalinio vyr. bibliotekininkė Aldona Vaičikauskienė mus pakvietė į popietę „Gyvenk sveikai ir dvasingai“. Renginyje dalyvavo specialistai ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojai: asociacijos „Biržėnai“ pirmininkė Valerija Vaitaitienė, VšĮ Biržų rajono Socialinių paslaugų centro kineziterapeutė Jolita Zastarskienė, Kratiškių med. punkto slaugytoja Vanda Dubinienė, kaimo poetė Irena Indrulėnienė, susirinko bendruomenės nariai.
Renginys prasidėjo Kratiškių pagrindinės mokyklos II klasės mokinių (mokytoja Nijolė Baltrušaitienė) parodyta nuotaikinga programa. Centro lankytojai ir juos lydinčios socialinės darbuotojos turėjo galimybę ne tik pasiklausyti naudingų patarimų apie sveikatą, bet ir parodė programėlę, kuri, anot bibliotekininkės, nuteikė visus rimčiai ir susikaupimui.


Renginio metu vyko akcija „Knygų Kalėdos“. Naujų knygų bibliotekai padovanojo kooperatyvo „Pieno puta“ direktorė Jūratė Dovydėnienė. Projekto vadovė Aldona Vaičikauskienė paruošė patarimų lankstinuką „Gyvenk sveikai“. Valerija Vaitaitienė renginio dalyvius supažindino su asociacijos veikla, kalbėjo apie sveiką mitybą, nuo ko pradėti sveikai maitintis ir kaip padėti sau pačiam. Kineziterapeutė pasakojo apie mankštą, kuri svarbi bet kurio amžiaus žmogui, parodė keletą mankštos pratimų, kuriuos net kasdien būdami namie galime visi padaryti. Slaugytoja Vanda Dubinienė vedė viktoriną, kalbėjo apie sveikatos programas. Irena Indrulėnienė pasakojo apie žmogaus aurą, dvasingumą.
Biblioteka įsigijo knygų apie sveiką gyvenimo būdą, kurios pravers besidomintiems savo sveikata, nes sveikata brangiausias žmogaus turtas.

Vyr. bibliotekininkė Aldona Vaičikauskienė
Vyr. socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2013 m. gruodžio 12 d.


Neįgaliųjų dienos minėjimas

Gruodžio 3-iosios popietę biržiečiai, susirinkę Biržų kultūros centre, tęsė Neįgaliųjų dienos minėjimą. Renginį pradėjo kultūros centro jaunieji šokėjai. Juos keitė Biržų rajono aklųjų draugijos ansamblio dainininkai, vadovaujami Linos Januševičienės. Ypač gražią programą parodė Biržų socialinių paslaugų centro globotiniai. Vadovė Jūratė Garnelienė šiai šventei juos išmokė pašokti keletą šokių, groti skudučiais. Centro globotinių grojamos melodijos, sušokti šokiai ir finalinė daina, kuriai pritarė visa salė, ryškiai parodė, ką gali pasiekti žmogus su negalia, jei teisingai ir kantriai su juo dirbama.


Biržų neįgaliųjų draugijos narys Egidijus Šatas
2013 m. gruodžio 4 d.


Nuostabiųjų teatrų festivalyje Tčeve

2013 m. birželio 11-14 dienomis Biržų rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos grupės neįgaliųjų kolektyvas dalyvavo Tčeve (Lenkija) vykusiame 11-ajame tarptautiniame Nuostabiųjų teatrų festivalyje.
Tai – vienas iš didžiausių renginių, remiamas ir globojamas UNICEF ir Lenkijos Senato bei Švietimo ir kultūros ministerijos, Pamario vaivadijos, vyskupijos ir Tčevo apskrities bei miesto administracijų. Į šį festivalį atvažiavo neįgaliųjų kolektyvai iš Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos Kaliningrado srities, Baltarusijos, Vokietijos. Nuostabiųjų teatrų festivalyje 36 neįgaliųjų kolektyvai pristatė apie 20 minučių programą.
Biržiečiai Tčeve parodė tris savaites kurtą programą, kurią paruošti padėjo etnografinių ir vaikų ansamblių vadovė, Centro savanorė Jūratė Garnelienė. Suomių labdaros ir paramos organizacija „Star of hope“, su kuria Centras bendradarbiauja jau 8 metus, skyrė lėšų kelionės išlaidoms padengti, taip pat medžiagą šios programos drabužiams pasiūti.
Festivalio organizatoriai pasistengė, kad dalyviams svarbiausia būtų ne vaidinimas ir ne užimta vieta, o pats dalyvavimas festivalyje ir pasirodymas scenoje. Kiekvienas kolektyvas apdovanotas taure, pagrindiniu prizu – planšetiniu kompiuteriu. Kiekvienas aktorius gavo ir asmeninę dovaną – po MP-3 grotuvą.


Laisvu laiku biržiečiams buvo suorganizuota ekskursija į šalia Tčevo esantį Gdansko miestą, aplankytas Vesterplatės memorialas, pernai Europos futbolo čempionatui pastatytas modernus stadionas ir trumpas poilsis prie Baltijos jūros. Kitą dieną biržiečiai vaikščiojo po Tčevo senamiestį, apsilankė pas ugniagesius. Trečią vakarą biržiečiams surengta vakaronė viešbutyje, kuriame jie praėjusiais metais gyveno. Įsiminė ir šokių pamoka bei susitikimai su neįgaliaisiais iš kitų miestų.

Dalius Mikelionis
2013 m. birželio 20 d.


Šeimos šventė

Jau tradicija tapusi šeimos šventė šiais metais sukvietė nedaug mamyčių. Nors orai šilti ir gražūs, bet, pasirodo, apgaulingi buvo. Ištvermingiausieji Centro lankytojai, darbuotojos su muzikos vadovės Jūratės Garnelienės pagalba, išmokę gražių dainų ir liaudiškų šokių, ligų nepabūgusius artimuosius džiugino. Linksmybės tęsėsi ir prie vaišėmis nukrauto stalo. Kartu su tėveliais uždainavome tradicinę dainą, po to „rungtyniavome“ kas daugiau dainų moka. Pasidžiaugėme, jog mūsų tėveliai ne iš kelmo spirti – daug gražių ir negirdėtų dainų moka, na o mes taip pat neatsilikome – traukėme, ką patys mokame. Vaišinomės, dainavome, šokome, linksminomės, todėl ir laikas prabėgo greit. Smagu švęsti kartu – taip, kaip ir šeimoje. Juk, ir iš tiesų, čia praleistas laikas, draugiška atmosfera, bendri darbai mus visus suartina. Mes esame lyg viena didelė šeima.


Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2013 m. gegužės 17 d.


Svečiuose Kratiškių pagrindinėje mokykloje

Balandžio 23-29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau tryliktą kartą skelbė Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Balandžio 25 d. Kratiškių kaimo biblioteka kartu su mokykla organizavo renginį, skirtą mažiesiems skaitytojams. Renginį pradėjo filialo vyr. bibliotekininkė Aldona Vaičikauskienė, pristatydama renginio svečius: Seimo nario Aleksandro Zeltinio padėjėją Bronislavą Vasiliūnienę, Biržų rajono socialinių paslaugų centro lankytojus, Vabalninko filialo vyr. bibliotekininkę Rimą Brazdžionienę, Kratiškių pagrindinės mokyklos direktorę Deimantę Žalinkevičienę, mokyklos bibliotekininkę Iloną Povilionienę, pradinių klasių mokinius ir jų mokytojas.
Šiais metais sukanka 150 metų, kai gimė vaikų rašytojas Pranas Mašiotas. Tradicija tapo savaitės renginius pradėti skaitymu. Seimo nario padėjėja Bronislava Vasiliūnienė pasidalino savo vaikystės prisiminimais kaip pamėgo knygą, perskaitė eiliuotą Prano Mašioto pasaką „Žvėrys Seime“ ir apdovanojo prizu už teisingą atsakymą į pateiktą klausimą.
Šie metai paskelbti tarmių metais. Viešnia Rima Brazdžionienė labai vaizdžiai, papilietiška tarme papasakojo savo vaikystės prisiminimus. Labai įdomu buvo paklausyti šnektos, kuria – kaip mažiesiems atrodo – tik seni žmonės tekalba.
Dar vieni kviesti svečiai buvome mes – Biržų rajono socialinių paslaugų centro lankytojai. Mes parodėme trumpą programėlę, kuri, kaip mes matėme, palietė daugelio širdis. Mums smagu, kad galėjome ne tik programėlę parodyti, bet pasidžiaugti ir savo kūrybiniais darbeliais, kurie bibliotekininkės Aldonos Vaičikauskienės dėka jau dvi savaites eksponuojami bibliotekoje. Tai mūsų pirmas apsilankymas mokykloje. Mes trumpam sugrįžome į mokyklą, o vaikai galėjo susipažinti su „kitokiais“ – negalią turinčiais žmonėmis. Pamatyti, jog suaugę neįgalieji, kaip ir jie – vaikučiai – nori ir moka džiaugtis, šokti, dainuoti. Mokytojų padedami, pasiruošę ir gražių dainelių išmokę, smagiai daineles traukė ir mokinukai. Jų daineles lydėjo garsūs plojimai – smagu buvo ir vaikams, ir svečiams.


Mokyklos bibliotekininkė Ilona Povilionienė papasakojo, kaip jie įsijungė į programą „Visa Lietuva skaito vaikams“. Į renginį atsinešė medį, pasakojo kaip jie jį augina skaitydami knygas. Paskaitė pasaką, skirtą mamyčių dienai. Paskui vedė viktoriną – ant popieriaus lapų buvo surašyti klausimai apie knygutes. Teisingai atsakiusius Raudonkepuraitė vaišino saldainiais. Bibliotekos padėkos raštais buvo apdovanoti šauniausi bibliotekos skaitytojai, o Seimo nario padėjėja, renginio dalyvius ir svečius apdovanojo prizais.
Po renginio svečiai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos, muziejaus, mokyklos, pabendravome prie arbatos. Pasivaišinę ir pasistiprinę, Socialinių paslaugų centro lankytojai ir ketvirtokai nuėjo į klasę pamiklinti pirštų – atsiminimui iš molio pasidaryti kokį nors darbelį. Išlydėdami mus, Kratiškių pradinės mokyklos vaikai padovanojo savo rankomis padarytas gėles su saldėsiu, o šio susitikimo iniciatorė bibliotekininkė Aldona Vaičikauskienė mums, smaguriams, įteikė tortą.


Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2013 m. balandžio 26 d.


Valentino diena

Dauguma mėgsta švęsti įvairias šventes, o viena iš smagiausių švenčių po Užgavėnių – Valentino diena. Kaip ir kasmet, šią dieną Centre buvo triukšminga, spalvinga ir smagu. Centrą lankančiai Valentinai, tai dviguba šventė – ji švenčia ne tik Meilės dieną, bet ir savo vardadienį. Į šventę jaunuolius vedė širdučių kelias. Pirmiausia visi draugiškai pasveikinome Valentiną, sudainavome dainą ir įteikėme dovaną, atlikome įvairias užduotis, išsakėme linkėjimus, linksminomės, šokome. O kokia šventė be prizų ir staigmenų. Vienas iš centro lankytojų – Svajūnas – sako, jog mėgsta šią šventę, nes ji yra graži. Dariaus žodžiai patvirtino, jog šventė ne tik graži, bet smagiausia, jog ją švenčia artimų draugų rate. Robertai įdomiausia tai, jog šią dieną kiekvieną gali pasveikinti su meilės diena ir priklijuoti širdutę. Vienai iš seniausių centro lankytojų – Lijanai – patinka spręsti darbuotojų sugalvotas užduotis, žaisti žaidimus ir šokti su draugais. Smagu, jog šią dieną jaučiamės ne vieniši, o mylimi ir kažkam reikalingi, smagu, jog negalėdami ištarti žodžių, jausmus galime parodyti užklijuodami širdeles.


Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2013 m. vasario 25 d.


Paminėjome vasario 16-ąją

Biržų neįgaliųjų draugijos literatų klubas „Svajokliai“ vasario viduryje susirinkę į VŠĮ Socialinių paslaugų centro patalpas, paminėjo Lietuvos nepriklausomybės dieną. Šios garbingos mūsų Tėvynei šventės proga renginyje dalyvavo Biržų „Saulės“ gimnazijos Pilietinės iniciatyvos klubas, vadovaujamas istorijos mokytojos V. Kalninienės, ir gimnazijos skaitovai. Klubo nariai papasakojo apie vasario 16-osios reikšmę mūsų tautai, priminė svarbius mūsų tautai istorinius epizodus, paminėjo ir iš mūsų rajono kilusius patriotus. Po klubo narių pasakojimo gimnazijos skaitovai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius, dainininkai padainavo keletą dainų. Šis renginys tarytum patvirtino, jog prieš Kalėdas užsimezgęs bendravimas tarp „Saulės“ gimnazistų ir „Svajoklių“ klubo tęsiasi. Gimnazistų programa džiaugėsi ir nemažas būrys Socialinių paslaugų centro dienos centro globotinių.
Po gimnazistų pasirodymo klubo nariai bendravo tarpusavyje. Skaitė savo kūrinius, kuriuose buvo paliestos įvairios temos. Atsispindėjo ir meilė Tėvynei, ir dar neseniai atėjusiai į Lietuvą šventei Valentino dienai, ir jau artėjantis pavasaris.


Smagu, kad turime tokį klubą, vadovaujamą veiklaus vadovo Egidijaus Saldžio, kuriame galime susirinkti kiekvieną mėnesį pabendrauti. Ypač tai svarbu vežimėliais judantiems nariams, kuriems sunku dalyvauti kitoje neįgaliųjų draugijos veikloje.

Egidijus Šatas
2013 m. vasario 17 d.


Užgavėnės Centre

Užgavėnės – žiemos šventė, skirta žiemai išvyti ir pavasarį prisišaukti. Nepamirštame tradicijų ir Centre. Kas išsipuošę, kas gąsdinti susiruošę, išgūžėjo visi į lauką žiemos vyti. Morę pernai sudeginus, šiemet teko Gavėną daryti. Mat sako, nuo seno šiame krašte žiemą išvydavo tik vyrišką žiemos dvasią Gavėną sudeginę. Netrukus pasigirdo triukšmingi garsai, nuo kalnelio pas mus skubėjo persirengėlių būrys. Jie mums apie tradicijas papasakojo, visi drauge padainavom, pašokom ir triukšmingai sudeginom Gavėną. Na, o kokios Užgavėnės be blynų, pyragų, garuojančios arbatos. Visi kartu vaišinomės skaniais blynais su uogiene, lašiniais užkąsdami, svogūną pauostydami. Taip smagu buvo lauke tuos blynus ragauti, jog net užmiršome po sniegą pasiridinėti ir su maišais pasigalynėti.




Tik sugūžėję vidun ir padėję kaukes šalin, atsiminėme, jog iki galo žiemos neišvijome, nes ir Lašininio su Kanapiniu kovą pamiršome. Bet tikimės, kad žiema labai ilgai neužsibus.

Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2013 m. vasario 13 d.


Kalėdų belaukiant

Likus kelioms dienoms iki didžiųjų švenčių Kalėdų, Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ nariai rinkosi į Socialinių paslaugų centrą paminėti Kalėdų, pasitikti grįžtančios saulės ir ilgėjančių dienų. Nors žiema dar tik prasideda, bet ilgėjant šviesos metui, vis giedresnė taps visų, ypač neįgaliųjų, kurių ne vieną žiema įkalina tarp keturių kambario sienų. Susirinkusiems meninę programą parodė Biržų „Saulės“ gimnazijos mokinių folkliorinis ansamblis „Saulala“. Jo vadovė Nijolė Kaulinienė trumpai papasakojo apie Advento, saulėgrįžos reikšmę. Po to gimnazistai padainavo ir pašoko keletą šiam metų laikotarpiui tinkamų kūrinių.


Koncerto klausėsi ne tik „Svajoklių“ klubo nariai, bet ir Socialinių paslaugų centro dienos grupės lankytojai. Po koncero literatų klubo nariai pabendravo prie arbatos puodelio, mokiniams buvo įteiktos klubo nario A. Vinciuno poezijos knygutės, mokytoja Vlada Balbierienė įteikė gimnazistų pagamintus suvenyrus. Tikimės, kad užsimezgęs ryšys su „Saulės“ gimnazija tęsis ir ateityje.

Egidijus Šatas


Piešinių konkursas

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ kasmet organizuoja tradicinį kalėdinių piešinių konkursą, kuriame neįgalieji gali atskleisti savo meninius gabumus ir neribotą fantaziją. Gavę tokį kvietimą, mes mielai sutikome jame sudalyvauti. Darbus turėjome pristatyti iki lapkričio 30 dienos. Baigiantis gruodžio mėnesiui, padėkos raštą už dalyvavimą respublikiniame kalėdinių piešinių konkurse gavo mūsų centro lankytojai: Aurimas Alekna, Aurelijus Jankauskas Lijana Piragytė, Darius Indriulėnas. Taip pat gavome dovanų, kurios prisidės prie mūsų kūrybinių gebėjimų plėtojimo.

2012 m. gruodžio 20 d.


Kalėdinė popietė

Gruodžio 18 d. Centre vyko šv. Kalėdų paminėjimas. Biržų rajono savivaldybės merės pavaduotoja S. Eitavičienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja E. Prokopavičienė pasveikino su šventėmis, įteikė dovanėles.
Centro direktorė A. Šaknienė lankomosios priežiūros specialistams įteikė padėkas už nuoširdų darbą, teikiant pagalbos į namus paslaugas.


Dienos užimtumo lankytojai parodė šventinę programėlę. Centro darbuotojai maloniai klausėsi Richardo Mikšio ir Juozo Petravičiaus adventinio koncerto.

2012 m. gruodžio 19 d.


Kalėdų Senelio belaukiant

Jau ketvirtus metus iš eilės tęsiasi draugystė su VšĮ Pagalbos centras, kurio darbuotojai organizuoja akciją – Kalėdinį sveikinimą. Kadangi Kalėdų Senelis atvyksta iš Suomijos, todėl dovanas dalinti pradeda gan anksti. Šių metų gruodžio 13 dieną su nekantrumu laukėme ne tik Kalėdų Senelio, bet ir jį nuolat lydinčių mūsų viešnių ir draugių – kunigės Vallos Carlson (Suomija) ir Libby Myers, Suzanos Strue (JAV). Parodėme trumpą meninę programėlę, norėdami pasirodyti, ką naujo išmokome šįmet, kartu pašokome liaudiškus šokius ir padėkojome, jog neužmiršta mūsų ir kasmet aplanko ne tik su dovanėlėmis, bet ir nuoširdžiais palinkėjimais, šiltu žodžiu. Mums be galo malonu ir svarbu girdėti šiuos žodžius ir jausti, jog esame mylimi tokie, kokie esame.
Artėjant Kalėdoms, norėjome ir mes svečius pradžiuginti savo rankomis padarytais darbeliais.


Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2012 m. gruodžio 14 d.


Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimas

1992 m. pabaigoje Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Todėl jau dešimt metų pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną.
Mūsų Centro dienos socialinės globos institucijoje paslaugų gavėjai – neįgalūs jaunuoliai – jau ketvirtus metus iš eilės pažymi šią dieną kartu su savo tėveliais ir centro darbuotojomis. Šiais metais tėvelius pasitikome jaunuolių piešiniais, kurie centre buvo eksponuojami dar visą savaitę. Pritemdytoje salėje žvakių šviesos apšviesti jaunuoliai, vedini darbuotojų, kaip liepsnelių plazdėjimas, įsisuko į ratą, simbolizuojantį ramybę, meilę, tikėjimą ir viltį. Trumpa meninė programėlė išliejo prasmingus ir paprastus linkėjimus tėveliams, darbuotojams, svečiams ir visiems žmonėms, laukiantiems artėjančių Šventų Kalėdų. Kol kiekviename iš mūsų dega vilties žvakė – visuomet galėsime uždegti tikėjimą, ramybę ir meilę. Sveikinimų šia proga sulaukėme iš Socialinės paramos skyriaus vedėjos E. Prokopovičienės, jaunuolius pasveikino Centro direktorė A. Šaknienė, o tėveliai, kurių šiemet susirinko ypač gausiai, padėkos žodžius tarė darbuotojoms, kasdien praleidžiančioms nemažai laiko su jų neįgaliais jaunuoliais. Tradicinis bendras šokis, garuojanti arbata ir daina prie vaišių stalo – neatsiejama kiekvienos mūsų šventės dalis. Juk nėra nieko smagiau, kai galime parodyti ko išmokome, pasigirti kaip mums sekasi, pasidalinti savo džiaugsmais ar rūpestėliais smagiame draugų, tėvelių rate.


Kiekvieną kartą švęsdami, bendraudami, būdami šalia – mes įsitikiname, jog artumo, bendrumo, draugiškumo jausmas mus sieja ir yra mums be galo svarbus. Ačiū, kad esate šalia!

Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2012 m. gruodžio 4 d.


Kelionė į Tčevą

Ankstų birželio 11 d. rytą iš Biržų socialinių paslaugų centro kiemo pajudėjo autobusas į Lenkijoje Tčevo mieste vykstantį Tarptautinį Nuostabiųjų teatrų festivalį. Tai vienas didžiausių renginių, kurį organizuoja Specialiojo ugdymo centras Tčeve (direktorius Wojtek Rinc). Nuostabiųjų teatrų festivalį globoja UNICEF organizacija, Lenkijos Respublikos švietimo ir kultūros ministerijos, Pamario vaivadijos, Tščevo apskrities bei Tčevo miesto administracijos, įvairios neįgaliųjų organizacijos. Šio festivalio tikslas neįgaliųjų žmonių integracija į visuomenę per meninę raišką, neakcentuojant varžymosi ar laimėjimo, o skatinant šių žmonių savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, lavinant įvairius įgūdžius.
Šiemet tai buvo jubiliejinis X-asis festivalis. Mūsų centro lankytojams tai pirmoji tokia tolima kelionė ir pasirodymas su programa užsienyje. Centro direktorė, išlydėdama išvykstančius, visiems palinkėjo geros kelionės ir smagių įspūdžių.
Į kelionę vyko 9 centro jaunuoliai (Aurelijus, Darius, Svajūnas, Bronislovas, Rimantas, Vytautas, Roberta, Lijana, Valdutė) ir muzikos vadovė Vaiva Četkauskienė, Vytauto mama ir 5 lydinčios centro darbuotojos. Vežėme parodyti muzikinę kompoziciją - programą „MES ESAME“, kurią pristatėme Biržų visuomenei gegužės mėnesį, organizuodami Atvirų durų dieną. Į kelionę leidomės pilni nežinomybės kiek toli vykstame, truputėliu nerimo kaip seksis pasirodyti, tačiau su dideliu džiaugsmu ir susidomėjimu. Kelionė truko apie 14 val., nes mums reikėjo įveikti apie 650 km. Pro langus nuolat mirguliuojantis ryškiaspalvių laukinių aguonų ir rugiagėlių žiedų peizažas, persipinantis su spalvingais namais, džiugino mūsų akis. Netoli nuo Tčevo, vairuotojų pasiūlymu, turėjome galimybę pasigrožėti įspūdingu Malborko (Marienburgo) pilies ansambliu. Ši tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių Viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, tiesiogiai susijusi ir su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais.
Tčevą pasiekėme 19 val. Lenkijos laiku, kur mūsų laukė vertėjas. Apgyvendino mus nuostabioje vietoje 70 km. nuo Tčevo prie Golunės ežero esančiame viešbutyje.



Pirmąją dieną po kelionės, turėjome galimybę pailsėti prie ežero, pasiplaukioti valtimi, vandens dviračiu, baidare. Po pietų turėjome edukacinį užsiėmimą – mokėmės šokti Lotynų Amerikos šokių, savo nacionalinius šokius rodė svečai iš Pietų Afrikos Respublikos. Neprailgo laikas, kai vakare džiaugėmės šio festivalio atidarymu, gėrėjomės pirmaisiais pasirodymais ir Uršulos koncertu. Sekanti diena mus džiugino ir neramino: žiūrėjome kitų grupių teatrinius pasirodymus, o po pietų – atėjo laikas ir mums patiems parodyti ką mokame. Pilni dienos įspūdžių, grįžome į viešbutį, kur mūsų laukė siurprizas – draugystės vakaras prie laužo, vaišės lauke, diskoteka. Tai buvo pati smagiausia diena, kai visi susijungėme į vieną ratą, šokome, linksminomės, bendravome iki vėlumos.
Kadangi į šį festivalį atvyko 32 kolektyvai iš Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, Rusijos, todėl pasirodymai vyko ir 4 festivalio dieną.
Džiaugiamės, jog turėjome galimybę, noro, jėgų ir laiko aplankyti pajūrio miesto Gdansko žavingą senamiestį su įspūdinga gotikine katedra, kuri pripažinta didžiausia plytine bažnyčia Europoje. Belaukiant festivalio uždarymo, mūsų vertėjas Janušas, mielai mums parodė Tčevo miesto muziejų, kuriame supažindinama su Tarptautinio Nuostabiųjų teatrų festivalio nuotraukomis iš praėjusių metų.
Stebėjomės, iš kur jaunuoliai turi tiek jėgų, džiaugėmės jų kantrybe ir ištverme, nes visos dienos buvo fiziškai ir emociškai įtemptos, pilnos įvykių, įspūdžių, teigiamų emocijų. Nors ir ilgokai tęsėsi kiekvieno kolektyvo apdovanojimo ceremonija, tačiau garsūs plojimai nesiliovė, o kiekvienos grupės artistai su pasididžiavimu ir džiaugsmu akyse, net ir gavę dovanas, neskubėjo palikti scenos. Tai buvo jų akimirkos, tai buvo jų darbo rezultatas, tai buvo jų šventė. Gauta taurė jaunuolių rankose jiems prilygo brangakmeniui. Dovanų dėžutėje gulintis fotoaparatas – dovana centrui, mūsų jaunuolius nudžiugino galimybe užfiksuoti ir kitas džiaugsmingas akimirkas. Kiekvieno rankas papuošė kuprinė.
Penktadienį, birželio 15 d. ir vėl anksti ryte, autobusas pajudėjo Lietuvos link. Dabar jau namo, pavargę bet laimingi, su dovanomis ir lauktuvėmis namiškiams.
Tai buvo naujas patyrimas visiems, tiek jaunuoliams, tiek darbuotojams. Tiek daug vienoje vietoje susirinkusių, skirtingo amžiaus ir įvairią negalią turinčių žmonių gausa praplėtė suvokimą, skatino bendrumo pajautimą, bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą kiekvienam iš mūsų. Puikus organizacinis darbas, pasitelkiant į pagalbą savanorius, salės darbininkus, aptarnaujantį personalą sudarė galimybes jaustis tikrai svarbiais ir laukiamais. O mums pamąstyti ką galima keisti, pritaikyti, pasimokinti iš kitų patirčių.
Norime padėkoti Biržų rajono savivaldybės merės pavaduotojai Stasei Eitavičienei už mums suteiktą galimybę dalyvauti šiame neįgaliųjų festivalyje, visapusišką pagalbą ir palaikymą.

Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2012-06-18


Joniškio rajono Skaistgirio seniūnijos moterų draugijos viešnagė

2012 m. birželio 2 d. Biržų rajono socialinių paslaugų centre lankėsi Joniškio rajono Skaistgirio seniūnijos moterų draugijos narės. Apie Centro veiklą ir teikiamas paslaugas pasakojo direktorė Aldona Šaknienė ir vyr. socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė.
Pasak Skaistgirio seniūnaitės ir moterų draugijos pirmininkės Vidos Urbonienės, „Esame tikrai patenkinti turėję galimybę pabuvoti Pasvalio, Biržų ir Pakruojo rajonuose. Biržuose likome patenkinti turėję galimybę susipažinti su Jūsų Centro veikla. Tai buvo ypač aktualu, nes mūsų tarpe buvo žmonių, kurių artimieji lanko socialinių paslaugų centrą Joniškyje, tad jie galėjo daug ką palyginti, taip pat visus, kurie užsiima vienokiais ar kitokiais darbeliais, domino darbelių įvairovė. Jau grįžę namo, tai, ką matė, mėgino patys pasigaminti. Ačiū Jums už šiltą priėmimą ir paaukotą savo laisvalaikį mums. Jei kada biržiečiai sugalvotumėte pakeliauti - visada esate laukiami pas mus Skaistgiryje, Joniškio rajone. Mūsų miestelis turi parką, pažintinį taką, sporto muziejų, nagingų amatininkų, gražių sodybų. Tad iki mielų susitikimų pas mus, Jūs visada laukiami. Dar kartą ačiū, svarbiausia, kad 50 žmonių grupė liko patenkinti“.



Joniškio moterys lankėsi įgyvendindamos projektą „Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ pilietinių ir kultūrinių iniciatyvų stiprinimas“, kurį finansavo Joniškio savivaldybė (transporto išlaidas).

Informaciją paruošė socialinė darbuotoja Dalė Mukienė
2012-06-04


Atvirų durų diena

Organizuodami atvirų durų dieną, siekiame kuo plačiau atverti duris ir pakviesti visus rajono neįgaliuosius (ir ne tik juos), kad atvyktų pas mus, susipažintų su čia dirbančiais ir kuo plačiau sužinotų apie Centre teikiamas paslaugas. Šiemet, jau ketvirtus metus iš eilės, organizuojamas renginukas tęsėsi dvi dienas. Pirmąją dieną, t. y. gegužės 29 d., sulaukėme klausos negalią turinčių svečių. Jiems parodėme Centro dienos globos jaunuolių muzikinę programą, rodydami skaidres supažindinome su Centre teikiamomis paslaugomis, naujovėmis. Apžiūrėjus Centrą, svečiai buvo pakviesti į keramikos pamokėlę, kur galėjo patys pasidaryti molinį suvenyrą. Susitikimą tęsėme prie kavos puodelio ir pačių jaunuolių kepto pyrago. Šiltas bendravimas ne tik gestais, bet ir akimis šildė mūsų sielas ir virpino širdis, leisdamas pajusti bendrumo vieni su kitais jausmą.


Antrąją dieną, Centro salėje susirinkusius džiugino Laimos Aukštuolienės vadovaujamas neįgaliųjų choras. Savos kūrybos eiles skaitė literatų klubo „Svajokliai“ narės E. Očikienė, B. Keršinskienė, B. Galvelienė. Norėjome pasidžiaugti, jog vykstame į Neįgaliųjų festivalį Tčeve (Lenkija), todėl susirinkusiems rodėme Centro dienos globos jaunuolių muzikinę programą. Jaunuoliams tai buvo gera repeticija ir pasiruošimas vaidinti prieš didesnę auditoriją. Laikas neprailgo, rodos, nespėjome mirktelėti, o valanda jau praskriejo. Besidominčius supažindinome su Centre teikiamomis paslaugomis ir naujovėmis. Smagu, jog kaskart sulaukiame vis daugiau žmonių, kurie pas mus visada laukiami. Mes džiaugiamės galėdami padėti jiems teikiamomis paslaugomis, šiltu žodžiu ir nuoširdžiu bendradarbiavimu.

Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2012-05-31


Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena

Gražiausia ir geriausia mama, brangus ir artimas tėtis, miela geraširdė senelė, išdykę broliai ir sesutės, kasdien matomi draugai – kas tai? Tai mūsų šeima. Gegužės 15 ąją – Tarptautinę šeimos dieną, į centrą pakvietę pačius artimiausius ir mylimiausius žmones, jau antrus metus iš eilės minime šią dieną kartu. Mamytes sveikinome gegužės pirmą sekmadienį, tėvelius dar sveikinsime birželį, tad šią Šeimos dieną nutarėme pasveikinti šiuos mums pačius brangiausius žmones ir pabūti kartu. Troškome pasigirti vieni kitiems kaip mokame dainuoti, skudučiais groti ir sportinį šokį sušokti. Ko neišsakėme žodžiais, dainomis, tą tėveliai galėjo įžvelgti nuotraukose: ką veikiame laisvalaikiu, kaip švenčiame kitas šventes, kiek mums įspūdžių išvykose. Nepaleidome tėvelių, kol jie neparagavo jaunuolių kepto pyrago ir nesudainavo mūsų bendros dainos. O ar ne smagu su tėveliais ir parungtyniauti, ir žaidimus pažaisti, ir kartu padainuoti. Nors popietė trumpa, bet smagi savo paprastumu, šiltumu ir bendrumo jausmu.




Žodis šildo, glosto širdį, pakelia mus, padrąsina, suteikia jėgų ir ištvermės. Tokius žodžius, kaip atsaką už savo darbą iš tėvelių lūpų išgirdome ir mes, darbuotojos, mūsų rankas papuošė tėvelių dovanojamos gėlės ir šypsena. Jaunuoliai pasveikino tėvelius savo pačių rankomis pražydintomis gėlėmis. Direktorei, šių namų šeimininkei, kaip simbolį įteikė medį, nutupdytą moliniais paukštukais su jaunuolių vardais. Su viltimi, kad pažins juos vardais, rūpinsis jais ir visi šiame Centre jausis kaip namuose. Nuoširdus apkabinimas be žodžių išsakė širdyje kylančius jausmus.
Ačiū visiems už tai, kad esame ir mokame būti kartu!

Vyresnioji socialinė darbuotoja Sigita Simonavičienė
2012-05-15


Viešoji įstaiga Biržų rajono socialinių paslaugų centras. Rotušės g. 16A, LT-41137 Biržai
Telefonai: (8 450) 31 477, (8 450) 32 962. Faksas (8 450) 32 962. El. paštas: birzai.socpaslaugos@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 300095268